بِسْـــمِ اللهِ الرَّحْمٰـــنِ الرَّحِيـــم

Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti'nden, Orduya Bir Muhtıra

 

21 Mayıs 2011 günü, Ebiyi bölgesine muzaffer girişiniz ve burasını Güney Sudan'daki isyancı Sudan Halk Kurtuluşu güçlerinden temizlemeniz, Sudan halkı için bir serinlik ve huzur, mümin toplumun gönlüne bir şifa oldu ve politikacılarının yüzüstü bırakmaları dışında zayıflık göstermeden ve teslim olmadan on yıllarca bu ülkenin birliğini korumak için savaşan bu askerî kurumun şanlı zaferini tekrar hatırlattı.

 

Bugün, Hizb-ut Tahir / Sudan Vilayeti olarak sizlere sesleniyoruz: Açık bir uyarıcı ve halkına yalan söylemeyen bir komutan, Ebiyi ve ülkemizin diğer bölgelerindeki orduya şeri görevini idrak ettirir ve hatırlatır. Zira Resulullah [Sallallahu Aleyhi ve Sellem]'in buyurduğu üzere din, bir nasihattir.

 

Sizin boynunuzdaki şeri görevleriniz ise şunlardır:

 

Birincisi: Ebiyi ve Sudan'ın diğer bölgeleri, haracî olan İslami bir topraktır. Buraları, şehitlerin tertemiz kanlarıyla sulanmıştır. Dolayısıyla her kim olursa olsun bu hususta tefrite kaçmak caiz değildir. Yani şeran batıl olan düzenlemelerden dolayı buraların bölünmesiyle yada Afrikalı veya Uluslararası veya benzeri güçlere teslim edilmesiyle ilgili konuşmak caiz değildir.

 

İkincisi: Ebiyi krizini ortaya çıkaran, 2005 yılında imzalanan batıl Nifaşa Anlaşması'dır. Bu gizli anlaşmanın, - ki rüzgarın estiği yöne doğru gitmesi kaçınılmaz bir mesele olmuştur - ülkenin birliğini nasıl bir hale getirdiğini ve bu ülkenin bütün bölgelerinde nasıl bir kaos ve kargaşa yaydığını sizler herkesten daha iyi bilirsiniz. Bundan dolayı sizin göreviniz, Nifaşa Anlaşması'nın bağlayıcı olmayan batıl bir anlaşma olduğunu ilan ederek yılanın kuyruğunu değil başını koparmaktır.

 

Üçüncüsü: Nifaşa Anlaşması'nı iptal ediniz. Zira hastalığın ve belanın başı odur. Sakın bu bir ahit olup bizlerde ahitlerimizin yanında duruyoruz diyenlere iltifat etmeyiniz. Çünkü bu, batıl bir ahittir. Allahu [Subhânehu ve Te'âla], şöyle buyurmuştur: وَإِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيَانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلَى سَوَاءٍ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْخَائِنِينَ "(Antlaşma yaptığın) bir kavmin hainlik yapmasından korkarsan, sen de (onlarla yaptığın ahdi) aynı şekilde bozduğunu kendilerine bildir. Çünkü Allah, hainleri sevmez." [Enfal 58] Bu ise korku ve hıyanet halidir. Zira bizler, defalarca sivillere ve orduya nasıl saldırıldığını, Darfur'daki isyancı hareketlerin nasıl desteklendiğini ve Güney Kardufan ve diğer yerlerde kaosun nasıl yayıldığını kendi gözlerimizle görmekteyiz?!

 

Dördüncüsü: Kafir Batı'nın gayri meşru çocuğu Güney Sudan devletçiğini tanımayınız ve gücünüzü tüm ülke geneline yayınız. Zira sizler, güç ehlisiniz ve itaat ettiğiniz sürece de Allah sizlerle beraberdir.

 

Beşincisi: Ülkemizin kazmayla yıkılmasına, Self-determinasyon hakkına, otorite ve servet paylaşımına dayalı bencil siyasî düzenlemelere izin vermeyiniz. Bütün bu fikirleri, sorunlarımıza bir çözüm olması sıfatıyla kafir Batı ortaya atmıştır. Sahih çözüm ise azim olan İslam ideolojisinde aranmalıdır. وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ "(Allah) İnsanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi (emreder)." [en-Nisâ 58]

 

Altıncısı: Sizlere, nusretin teçhizatta ve donanımda olmadığını ancak Allah katında olduğunu hatırlatırız. وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ "Allah’ın katından (gelenden) başka nusret yoktur." [Âl-i İmrân 126] Allah'a nusret veriniz ki Allah'ta size nusret versin. إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ "Eğer siz Allah'a [dinine ] nusret verirseniz Allah da size nusret verir ve ayaklarınızı [dini üzere] sabit kılar." " [Muhammed 7] Nübüvvet Minhacı üzere Raşidi Hilafet arzında İslam Devleti'ni kurmak için çalışanlara nusret vermekle Allah'a nusret vermiş olursunuz. Zira farzların kendisiyle tamamlandığı vacip, işte budur.

 

حزب التحرير

   

Hizb-ut Tahrir

 

H. 09 Receb 1432

Sudan Vilayeti

  M. 11 Haziran 2011

 

 

Bu Beyannameyi İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!