No: SR–BA–2013–MB–TR–0001

H. 28 Safer 1434
  M. 11 Ocak 2013

 

- Basın Açıklaması -

“Ölüm Kampları” Cumasında:

Şam Ayaklamasından, Yöneticilerini Devirmeleri ve Kendisiyle Korunulup Arkasında Savaşılacak Olan Müslümanların Halifesi’ne Biat Etmeleri İçin Tüm İslam Ümmetine Bir Nida       

 

İşte Şam ayaklanması, tamamının kesilen damarların üzerinde bir araya geldiklerini göstermek için Müslümanların kibirli ölü yöneticilerine yardım için çığlık atmaktadır. Zira onlar, katil Beşar rejimini desteklemekle, neredeyse tamamen çökmesine rağmen onun ayakta kalmasını sürdürmesi için çalışmakla, ayaklanmanın başarılı olması yüzünden iğrenç ajan rejimleri düşük yapmadan önce düşük yapması için ayaklanmayı bir biri ardına sarmalama girişiminde bulunmakla yetinmemişler, bilakis onlar hala önlerinde katil Beşar rejiminin katliam, yıkım ve tecavüz cehenneminden Beşar’dan daha beter olmasının şaşkınlığını yaşayacakları komşu ülkelerdeki ailelerine ve kardeşlerine kaçmaktan başka hiçbir yol bulamayan mustazaf erkekler, kadınlar ve çocuklar üzerinde komplo kurmaktadırlar. Zira bu baskıcı rejimler, insanları aşağılamaktan ve onların insanlıklarına ihanet etmekten başka bir şeye önem vermezler. Dolayısıyla bu rejimler, sanki Müslümanları katletmek, onları abluka altına almak ve onların korunmalarını engellemek için bulunmaktadırlar.          

 

Nitekim ister Ürdün’deki Abdullah Bin Hüseyin olsun ister Irak’taki Maliki olsun ister Lübnan’daki Nasrallah ve müttefikleri olsun ister Türkiye’deki Erdoğan olsun ister Suudi Arabistan’daki ister Katar’daki isterse de diğerlerinde olsun bu rejimler, Allah’a, Resulüne ve Müslümanlara olan düşmanlıklarını kanıtlamışlardır… Dolayısıyla onların bu ümmet ile hiçbir ilgileri olmadıkları gibi etkilerini bu Ruvaybidaların kendi koltuklarının altından alevlenen bir ateş gibi hissettikleri mübarek ayaklanmalarını cezalandırmak için Şam halkını aşağılamayı amaçlamaktadırlar. Yine canlarını ve ırzlarını savunmaları için Şam halkından para ve silahları engellemekle de yetinmemişler, bilakis onlardan suyu, ilacı ve insan için yeterli konutu bile engellemişledir. İslam ümmetinin ayaklanması olan Şam ayaklanmasının içerisinde olarak bizler onlara, sömürgeci kafirin kurup gözettiği güneşi batmaya yüz tutmuş rejimlerinin ve tahtlarının yok olacağını ve artık Resulullah [Sallallahu Aleyhi ve Sellem]’in müjdesinin doğmasının zamanının geldiğini müjdeleriz. Zira o, Hilafet’in geri dönüşüyle ilgili hadisin sonunda şöyle buyurmaktadır:

 

ثمُ تكَون جَبّرِيَةً، فتكَون مَا شاَء الله أَن تَكُونَ، ثمُ يَرفْعُهَا إذِاَ شاَء أَن يَرْفَعَهَا، ثمُ تكَون خلِافةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّة “Sonra Zorba Diktatörlük olacaktır. Böylece Allah’ın olmasını dilediği kadar olacak, sonra onu kaldırmayı dilediğinde onu da kaldıracaktır. Sonra (yeniden) Nübüvvet Minhacı üzere [Raşidi] Hilafet olacaktır.”

 

Yine Aleyhi’s Salatu ve’’s Selam, İslam yayılmasını müjdelediği hadisinde şöyle buyurmuştur:

 

لَيَبْلُغَنَّ هَذَا الدِّينُ مَا بَلَغَ اللَّيْلُ وَالنَّهَارُ، وَلا يَتْرُكُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ بَيْتَ مَدَرٍ وَلا وَبَرٍ إِلا أَدْخَلَهُ اللَّهُ هَذَا الدِّينَ، بِعِزِّ عَزِيزٍ أَوْ بِذُلِّ ذَلِيلٍ، عِزٌّ يُعِزُّ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ بِهِ الإِسْلامَ، أَوْ ذُلٌّ يُذِلُّ بِهِ الْكُفْرَ “Muhakkak ki bu din, (İslam) gece ve gündüzün ulaştığı yerlere ulaşacaktır. Allah Azze ve Celle ne bir kerpiç ev ne de bir keçe çadır bırakmayacak; azizi aziz ederek, zelili zelil ederek, bu dini ona dahil edecektir. Allah’ın bu işte aziz edeceği İslam’dır. Allah’ın bu işte zelil edeceği küfürdür.”

 

Vallahi İslam’ın izzeti, güneşi Şam halkının ve diğer İslam ülkelerinin üzerine doğmaya başlamış olan Hilafet’in geri dönmesine bağlı olduğu gibi küfrün ve tabiilerinin zelil olması da aynı şekilde Hilafet’in geri dönmesine bağlıdır.

 

Ey Ölü Kamplar Ülkesindeki Sabırlı Müslümanlar!

 

Göçmen halkımıza işkence üzerine işkence tattıran ve katil Beşar’ın cürümünü tamamlayan bu ajan yöneticiler, katliam ve cürümde Beşar’ın ve rejiminin ortaklarıdırlar.  Dolayısıyla bugün onların ortadan kalkmasının gerekliliği, Beşar ile zümresinin ortadan kalkmasının gerekliliğinden daha az değildir. Bu yüzden yeniden İslamî Hilafet Devleti’nin Râyesi altındaki tek bir devlet içerisinde tek bir ümmet olabilmemiz için bu Ruvaybidaların hep birlikte ortadan kaldırılmaları kaçınılmazdır. İşte Şam’daki kardeşleriniz, sizin önünüze bir yol açmışlardır. Dolayısıyla bu günden sonra sizlerin, Rabbiniz katında hiç bir mazeretiniz olmayacaktır. Nitekim Allahuteala, şöyle buyurmaktadır:

 

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ ”Muhakkak ki müminler kardeştirler.” [Hucurat 9]

 

Ve şöyle buyurmaktadır:

 

وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاتَّقُونِ “Ve işte bu sizin ümmetiniz bir tek ümmet ve Rabbiniz de Benim; O halde Benden ittika edin!” [Müminun 52]       

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!