No: HT–BA–2013–MMB–TR-0003

 

H. 01 Rabi-ul Evvel 1434

    M. 13 Ocak 2013

 

-Basın Açıklaması-

Mali’yi Sömürgeleştirmeye Dönük Yeni Batılı Haçlı Kampanyasına Kindar Fransa Liderlik Etmektedir

 

Fransız Cumhurbaşkanı “François Hollande”, 11 Ocak 2013 günü Fransız Silahlı Kuvvetleri’nin, İslamcı Silahlı Guruplara karşı olan savaşa katılacağını, Tevhid ve Ensar-ud Dîn cihad hareketlerinin 10/12 Perşembe günü ele geçirdiği Mali’nin merkezinde bulunan “Kuna” şehrini geri almak için yabancı güçler tarafından desteklenen askerî kampanya yoluyla Mali Ordu Güçleri’ni destekleyeceğini ve onların Güneye ilerlemelerini durduracağını vurgulamıştır.

 

Geriye dönüp bakıldığında 22.03.2012’de gerçekleşen Mali darbesinde Fransa’ya ölüm isabet etmiştir. Zira darbenin arkasında, Mali’de kendisi için bir nüfuz oluşturmaya çalışan Amerika’nın olduğu gayet açıktır. Çünkü Darbe komutanı Yüzbaşı “Amadou Ahmedo Haya Sanogo”, terörle mücadele için Amerika’da askerî eğitim alması amacıyla Amerikan Büyükelçiliği tarafından elit subayların arasından seçilmiştir. Dolayısıyla bu, Fransa için hayati bir mesele haline gelmiştir. Zira şayet Mali’deki nüfuzunu geri almaya güç yetiremez ise Afrika’daki nüfuzu aşamalı olarak son bulacaktır. Bundan dolayı o, uluslar arası askerî müdahalede bulunmak ve Mali’yi kendi havzasına geri katmak için ciddî ve aktif bir şekilde çalışmaktadır.  

 

Silahlı İslamcı Hareketlerin, Kuzey Mali’den yada diğer adıyla “Ozoad’dan” ayrılmasıyla birlikte Batı Afrika Ekonomik Topluluğu Liderleri (ECOWAS), “Selefî” savaşçılardan kurtulmak ve burasını yeniden Mali devletine ilhak etmek için askerî bir savaş açma kararı almıştır. Bu sırada Afrika Birliği de 17 Aralık 2012’de Batı Afrika ülkelerine, “Kuzey Mali’ye acil bir şekilde uluslar arası bir güç gönderilmesi” çağrısında bulunmuştur.

 

Ey Müslümanlar!

 

Mali, nüfuzunun çoğu Müslüman olan İslamî bir ülkedir. Ayrıca o, altın, fosfat, kaolin, boksit, uranyum ve buna benzer birçokları gibi maden servetleri olan zengin bir ülkedir. Dolayısıyla buradaki uluslar arası çatışma şiddetlenmiştir. Zira mesele, ne Silahlı Hareketler meselesi nede sözde ”terörizm” meselesidir. Bilakis mesele, hummalı sömürgecilik çatışması meselesi olup hepsi de iğrenç kapitalizmin iştahını kabartan ülkemizi kemirmek istemektedir. Dolayısıyla Fransa, Mali’yi Afrika’daki havzasına geri katmaktan başka bir şeyi önemsememektedir. Amerika’ya gelince; Mali’yi, nüfuzunu civar ülkelere genişletmek ve buralara egemen olmak için hareket edeceği dayanak noktası yapmak için çalışmaktadır.

 

Mali ve civar ülkelerdeki Müslüman halk, her türlü yabancı müdahaleyi reddetmektedirler. Ancak ülkelerindeki mevcut rejimler, buna rıza göstermektedirler. Dahası bunun propagandasını yapmaktadırlar. Batı Afrika Ekonomik Topluluğu Liderleri (ECOWAS) ile Batı ajanı Afrika Birliği’nin yaptıklarına gelince; bunlar, şehirlerimiz ve köylerimiz işgal edilsin, servetlerimiz yağmalansın ve açgözlü düşman sömürgeci ülkelerin hoşnut olacağı şekilde ülkemiz yeniden parçalansın diye müdahale için tün yolları kolaylaştırmaktalar ve bunun için tüm kapıları açmaktadırlar!   

   

Ey Müslümanlar, sizin için gerçekleri saptırsalar yada sizlerin güven ve güvenliği için geldiklerini iddia etseler bile sömürgeci işgalcinin savaşını kabul etmekten aman ha aman sakının, ciddi bir şekilde çalışan muhlislerle birlikte çalışın ve ülkenizi bütün açgözlü kindar sömürgeciden koruyacağı gibi sizin güvenliğinizi de koruyacak ve acımasız düşmanlarınızı da ülkenizden kaldırıp atacak olan İkinci Raşidi İslamî Hilafet’i oluşturmak için her türlü çabayı gösteren ve çok büyük fedakarlıklar yapan Hizb-ut Tahrir içerisindeki kardeşlerinize destek verin.  وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ “Allah ve resulüne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Birbirinizle çekişmeyin. Sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider. Sabredin, şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir.” [Enfal 46]     

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!