Köklü Değişim Dergisi 17 Haziran 2012 Pazar Günü Ankara'da “Suskunluk İhanettir Şiarıyla Suriye’de Akan Kana Sessiz Kalmadık, Kalmayacağız!” Başlığında 4 Konferansı Düzenledi

KöklüDeğişim’den “Suskunluk İhanettir!” konferansları...

 

KöklüDeğişim Dergisi, Suriye kıyamını ve orada işlenen katliamları gündemde tutmaya ve etkin çevrelerin dikkatini Suriye’ye çekmeye devam ediyor.

 

KöklüDeğişim’in “Suskunluk İhanettir!” başlığıyla düzenlediği Ankara Konferansları, şehrin 4 ayrı ilçesinde gerçekleştirildi. Dergi yazarlarının konuşmacı olarak katıldıkları konferanslara katılım yoğun oldu.

 

Farklı saatlerde gerçekleştirilen konferansların ilki, Ankara’nın Sincan ilçesi Armoni Park Konferans Salonu'nda saat 14:30’da Dergimiz yazarlarından Ercan Tekinbaş’ın sunumuyla gerçekleştirildi. Tekinbaş, Suriye’ye sessiz kalınmasının ihanet olduğu üzerinde durarak Ümmet’in, özellikle yöneticilerin ve nusret ehlinin sorumluluklarına dikkat çekti.

 

Saat 15:00’de Keçiören Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansın konuşmacısı ise, KöklüDeğişim Yazarı ve Radyo Programcısı Bahaeddin Carda idi. Carda’nın konuşmasının çerçevesini de, program başlığına uygun olarak Müslümanların başındaki yöneticilerin Suriye için sessizlikleri, ihanetleri ve Ümmet’in, bu durum karşısındaki sorumlulukları oluşturdu.

 

Bir diğer konferansımız ise saat 17:00’da Ankara’nın Çubuk ilçesinde Nur Muhammed Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansın konuşmacı konuğu ise Dergimiz Yazarı ve Genel Koordinatörü Süleyman Uğurlu idi. Uğurlu, Suriye bağlamında yaptığı konuşmasını, Hilafet’in gerekliliği ve Şam Ehli’nin özelliklerini içeren ayet ve hadislerle destekledi.

Ankara Konferanslarının sonuncusu ise Mamak Gazi Şahin Kültür Merkezi’nde saat 17:30’da başlayan Dergimiz yazarlarından Muhammed Hanifi Yağmur’un konuşmacı olarak katıldığı konferanstı. Yağmur da konuşmasında, Suriye konusunda yöneticilere, alimlere ve Müslümanlara düşen sorumlulukları hatırlattı.

 

"Suriye’de akan kana sessiz kalmadık, kalmayacağız!" diyerek, “Suskunluk İhanettir!” sloganı ile düzenlediğimiz Ankara konferanslarımıza katılımın yoğunluğu; Türkiye’deki Müslümanların da Suriyeli kardeşlerinin çektikleri acıları içlerinde hissettiklerine, yöneticilerin ve bazı çevrelerin aksine Suriye için söyleyecek sözlerinin olduğuna ve Biladu’ş-Şam’ın yiğitlerinin kıyamına destek verdiklerine dair bir tescil niteliğindeydi.

 

Suskunluğu kırmak, sesimizi yükseltmek ve Suriye’deki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek adına, konferanslarımıza iştirak eden tüm Ankaralılara teşekkür ediyor ve Rabbimizden, bu ve benzeri amelleri bereketlendirmesini, Müslümanları içinde bulundukları sıkıntılardan kurtarmasını, en kısa zamanda Katından nusretiyle desteklediği bir Halife liderliğinde, bizleri zafere ulaştırmasını niyaz ediyoruz.

 

Kaynak: Köklü Değişim Dergisi

 

 

Ankara Konferansları - Çubuk

 

 

 

Ankara Konferansları - Mamak

 

 

 

Ankara Konferansları - Keçiören