Hilafet’in Yıkılışının Doksan Birinci Yıldönümünde Hizb-ut Tahrir / Ürdün Vilayeti’nin Konuşma Gösterisine Büyük Bir Kalabalık Toplanmıştır (17.06.2012)

 

Yoğun güvenlik tedbirleri ile yerel ve küresel birçok medya organlarının katılımının arasında Hizb-ut Tahrir / Ürdün Vilayeti’nin, (Kur’an’ın dışındaki bir anayasadan asla razı olmayacağız) kampanyası kapsamındaki Hilafet Devleti’nin yıkılışının doksan birinci yıldönümündeki konuşma gösterimize büyük bir kalabalık toplanmıştır. Nitekim bu gösteriye, birçok siyasî ve popüler etkinliklerin yanı sıra muhtelif şehirlerden Ürdünlü hareketlerin aktivistleri katılmışlardır. Zira onlardan bazıları gösteriye konuşmacı olarak katılarak bu sayede, Allah’ın kitabı ve Resulünün sünnetine geri dönmeye, İslamî Hilafet’i kurmaya dönük çabaları birleştirmeye ve ümmetin tek bir râyenin altında birleşmesine davet ettikleri gibi ümmetin aşağılık yöneticilerini de kınamışlardır.

 

Hizbin birçok şebabı, İslamî ümmetin devletlerinin olduğu günlerdeki halleriyle İslamî Hilafet Devleti’nin olmadığı bugündeki hallerini hatırlatan konuşmalar yapmışlardır. Zira bugün; İslâmi ümmetin kanları akıtılmakta, onurları ayaklar altına alınmakta, ülkeleri yağmalanmakta ve onlara, dünyanın liderleri olmalarının ardından kafir Batı’nın kölesi haline gelen ruvaybida yöneticiler liderlik etmektedirler. Ayrıca konuşmacılar tüm Müslümanları, ümmete şerefini ve onurunu yeniden kazandıracak ve Rabbinin razı olacağı İslamî Hilafet Devleti’ni kurmak için Hizb-ut Tahrir ile birlikte çalışmaya davet etmişlerdir.

 

Ayrıca hizbin şebabından olan konuşmacılar, mücrim  Beşar rejiminin cürümlerine işaret etmişler ve bu tagutun Müslümanların elleriyle helak olması için bütün Müslümanlar ile güç ehlini, özellikle Şam’daki kardeşlerine destek olmaya davet etmişlerdir.

 

Basın organları da Medya Bürosu Başkanı ve birçok katılımcıyla röportajlar yapmışlardır. Ayrıca katılımcılar, Resulullah [Sallallahu Aleyhi ve Sellem]’in râyesi olan ukab râyesini yükselttikleri gibi dört bir taraftan tekbir sesleri ve sloganlar yükselmiştir. Başlangıçta da sonda da hamd yalnızca Allah’a aittir.