Suriye'deki Silahlı Bölük ve Alaylar, Hizb-ut Tahrir’in Çağrısı Üzere Suriye'de İslami Hilafet Devleti’nin Kurulması İçin Misâk İmzaladılar.

 

 

 

"Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" misâkına imza atan gruplardan Yüzbaşı Abdurrahman El-Neccar, Ahfaad El-Faruk ve Bölük Komutanı Yahya Mazzawi.

 

 

 

"Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" misâkına imza atanların sayısı gittikçe çoğalıyor. Allah'a hamd olsun. Bunlardan birisi Amcad El-İslam Alay Komutanı Yüzbaşı Ali Şakırdi.

 

 

 

Şeyh Süleyman El-Şalebi (Ebu Nur), Suriye'deki bölükleri ve alayları İslami Hilafet'i Kurma Misâkı'na imza atmaya ve imza atanlara katılmaya davet ediyor.

 

 

 

Şam alimlerinden Mustafa Hoca, "Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" misâkı hakkında yorum yaptı. Bölükleri misâkı imzalamaya davet ediyor.

 

 

 

"Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" Misâkına İmza Atan Bölükler Ensarul Hilafet Alayını Kurdular!

 

Suriye'de Esed zulmüne karşı savaşan mücahitler, safları ve hedefleri birleştiriyor. Daha önce Köklü Değişim'de yayınlanan bir haberde bazı ketibe (bölük) ve livaların (alay) Hilafet Misâkı'na imza attığı haberi geçmişti. Bu gelişmenin ardından şimdi de "Ensarul Hilafet" adı altında bir alay kuruldu.

 

 

 

"Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" misâkını imzalayan bölüklerle, imza atmayan bölükler işbirliği yaparak 46. Alayı zor bir operasyonla ele geçirdiler.

Hizb-ut tahrir şebabından Ebu Abdurrahman operasyonu gerçekleştiren bütün komutanlara ve yakınlarına bu önemli zaferin şerefine yemek verdi.

 

 

 

Al-Sahhara Köyünde Hilafet Çağrılı Muhteşem Bir Yürüyüş

H. 29 Muharrem 1434 el-muvafık M. 13 Aralık 2012 Perşembe günü, Halep kentine bağlı Al-Sahhara köyü Hilafete çağrı yapan diğer şehirlere katıldı. Şehirde yükselen seslerde Hilafet için çabalayan Allah'ın askerlerine katılmaya, Amerika ve batılı kafirlerin projelerinin reddedilmesine çağrıda bulunuluyor. "Suriye'de Hilafet Kurma Çalışması" misâkını imzalayan mücahit gruplardan bazıları da bu yürüyüşe katıldı.