- Basın Açıklaması -

Kuzey Veziristan'da Askeri Operasyonun Başlatılması ve Raymond Davis'in Serbest Bırakılmasına Dönük Bir Baskı Yapmak İçin Amerika, Yine Patlamalar Yoluyla Mardan'da Pakistan Ordusunu Hedef Aldı

 

No: PK–BA–2011–RS–TR-0004

H. 07 Rabî-ul Evvel 1432

M. 10 Şubat 2011

 

Amerika Birleşik Devletleri, "Raymond Davis" için kabileler ile ordu arasında intikam kıvılcımını tutuşturarak Müslümanları birbirleriyle savaştırmak amacıyla kullandığı aynı eski strateji ile yine Mardan'da Pakistan ordusunu hedef aldı. Amerika, her iki tarafta da Müslümanların kanının aktığı bu fitne savaşından beslenmektedir. Nitekim son olarak silahlı guruplarla iletişim kurarken kullandığı Davis'e ait cep telefonun nasıl kullanıldığı ortaya çıktı. Böylece Amerika'nın, bir taraftan Pakistan'daki yerleşik bölgelerdeki patlama eylemlerinde teröristleri diğer taraftan kabileler bölgesinde Müslümanlara karşı vahşi askeri operasyonlar yapması için Pakistan ordusunu kullandığı ortaya çıktı. Zira ordunun top ve savaş uçaklarını kullanarak binlerce kişinin katledildiği, yüzlerce ev ve işyerinin yerle bir edildiği öncekilerinde olduğu gibi kabile bölgelerindeki milyonlarca insan evlerinden kaçmak zorunda bırakılmıştır. Bu nedenle Raymond ve diğer Amerikalı paralı askerleri gibi kişiler, Amerika'nın Pakistan'da İslam'a karşı savaşında etkin ve baş odaklardır. İşte Amerikan yönetiminin, Raymond'un serbest bırakılması için en ağır şekilde baskı yapmak için en üst düzeyde müdahalede bulunmasının nedeni budur.

 

Şu anda Amerika'nın Pakistan'a yardımları durdurabileceği haberleri dolaşmaya başladı. Bu, Amerika'nın savaşına girmek zorunda olmadıklarına ve Amerika'nın lojistik destek transferi için Pakistan topraklarını kullanmasının hiçbir gerekçesi kalmayacağına, dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgeyi terk etmekten başka bir seçeneğinin kalmayacağına ve bunun da Müslümanların bölgedeki geleceğinde bir değişime yol açacağına kani olmaları için Pakistan'daki Müslümanlar ve ordu açısından bir nimet olmalıdır.

 

Kuvvet sahiplerinden Pakistan'daki kaosun ve terörün gerçek kaynağı olan Raymond Davis gibi paralı Amerikan askerlerini serbest bırakmamalarını talep ediyoruz. Ayrıca bir Amerikan direktifi olan Kuzey Veziristan'da askeri operasyon yapmaması gerekir. Bunun aksine Hilafeti kurması ve Hilafetin de Amerika'yı bölgeden çıkarması için Hizb-ut Tahrir'e nusret vermelidir.

 

Tunus ve Mısır'daki dev gösteriler kapsamlı değişimin, ordudaki kuvvet sahipleri deste vermedikçe sadece sivil insanlarla gerçekleşmesinin imkansız olduğunu göstermiştir. Hizb-ut Tahrir'in peşinde olduğu değişimi gerçekleştirmenin yegane pratik yolu budur.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!