- Basın Açıklaması -

"Amerika'yı Kovun, Hain Yöneticileri Devirin ve Hilafeti Kurun" Başlıklı Yürüyüş Hazırlıkları Var Hızıyla Devam Ediyor

Tedirgin Olan Ajan Yöneticiler, Hizb-ut Tahrir Şebabının Evlerini Basıyor ve Onları Şahbaz Bahati Suikastına Karışmakla Suçluyor

 

No: PK–BA–2011–RSY–TR–0007

 

H. 04 Rabî-us Sâni 1432
M. 09 Mart 2011

 

Hizb-ut Tahrir, kitlelerle yoğun temaslarda bulunmak, afişler yapıştırmak, duyurularda bulunmak ve genel mekanlarda faaliyetler yürütmek de dahil 17 Nisan yürüyüş hazırlıklarına yönelik güçlü kampanyasına başlamasının üzerine hükümet paniğe kapıldı.

 

Bu kampanya, geçen günlerde Uluslararası Pazar Anketi Kuruluşu [MEBRB] tarafından Pakistan'daki iktidar rejimi hakkında yapılan ve demokratik rejiminin popülaritesini ortaya koyan araştırma ile eş zamana denk geldi! Zira bu ankete göre (%53) gibi insanların büyük bir çoğunluğu Pakistan'da Hilafeti isterlerken sadece %11'inin demokrasiyi, %2'sinin demokratik İslam'ı önemsedikleri ve %22'sinin sıkıyönetime katıldıkları ortaya çıktı. Bundan dolayı yöneticiler, 17 Nisan yürüyüşlerine büyük bir katılımın olacağını ve bunun da rejimin sonunun göstergesi olduğunu hissetmiş olmalılar ki kampanya başlar başlamaz Hizb-ut Tahrir'in üyelerinin evlerini bastılar. Bu son olayda gizli istihbaratçılardan oluşan baltacılar, iki defa şab Cüneyd Hân'ın evini bastılar ve Şahbaz Bahati suikastı dosyasını sallayarak Hizb-ut Tahrir'i bu davaya karıştırmakla tehdit ettiler. Nitekim baltacıların sorumlusu, daha önceki bir kampanyada da Hizb-ut Tahrir'i Lahor patlamalarına karıştırmakla tehdit etmişti.

 

Bu bağlamda ajan yöneticilere aşağıdaki hususları vurgulamak isteriz:

 

1- Tüm dünya, Hizb-ut Tahrir'in siyasî bir hizb olduğunu bilmektedir. Dolayısıyla bu tür girişimler, birer beyhude girişimdir.

 

2- Daha önce de taviz vermesi için Hizb-ut Tahrir'e baskı yapmıştınız da ağır bir başarısızlığa uğramıştınız. Bu durum bu şekilde devam edecektir.

 

3- Hizb-ut Tahrir, Nebi [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]'in metoduna bağlı bir hizb olup Hilafet Devleti'ni kurmak için kuvvet sahiplerinden nusret talep etmekte ve sizden tüm cürümlerinizin hesabını tek tek soracaktır.

 

4- Hizb-ut Tahrir, her türlü ucuz davranışları şiddetle kınar, reddeder ve Hilafeti kuruncaya dek bir an bile durmayacağını teyit eder.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!