- Basın Açıklaması -

Faşist Demokratik İslamabad Hükümetine Bağlı Baltacılar, Hizb-ut Tahrir'in Fuarını Yıkmak İçin Basın Kulübüne Saldırdılar ve Hilafet Nizamı Hakkındaki Kitaplara El Koyarak Demokrasinin ve "Basın Özgürlüğünün" Gerçek Yüzünü Gösterdiler

 

No: PK–BA–2011–RS–TR-0009

H. 11 Cumadel Ula 1432

M. 14 Nisan 2011

 

Hizb-ut Tahrir, Lahor ve Paşaver'de açtığı fuarların ardından medya organları ve aydınların huzurunda Hilafet Nizamının detaylarını sunmak için İslamabad'daki basın kulübünde de benzeri bir fuar açmak için hazırlıklar yaptı. Ancak faşist demokratik hükümete bağlı baltacı güçler, fuar başlamadan birkaç dakik önce basın kulübünü kordon altına alarak Hilafet Nizamı hakkında sergilenen kitaplara, CD'lere, yayınlara ve diğer kültürel malzemelere el koydular.

 

Buna rağmen Hizb-ut Tahrir üyeleri, baltacılardan kurtulmayı başararak hükümetlerinin iğrenç yüzüne bir darbe indirdiler. Amerika'nın ajanı hükümetin Amerikan talimatları doğrultusunda Hizb-ut Tahrir'in barışçıl bir faaliyetini basması bir ilk değildir. Ancak bu defa bunu basın kulübünü kapatarak yaptı ki böylece bu kafir rejimin altında bağımsız bir medyanın olmadığını göstermiş oldu. Apaçık olan gerçek şu ki demokrasilerde bağımsız bir yargı erkinin veya bağımsız bir basının olması sırf bir seraptır.

 

Pakistan'da basın özgürlüğü, sadece bu rejimi kurtarmak için olduğunda ortaya çıkar ve İslam Nizamı söz konusu olduğunda kaybolur. Nitekim bugün yaşanan olay buna dair en güzel örnektir. Zira İslamabad'daki basın kulübü, Hizb-ut Tahrir'in kitaplarını fuarda sergilemesini memnuniyetle karşılamasına rağmen baltacı hükümet, basın kulübünün bağımsızlığına hiçbir önem vermedi.

 

Şimdi sorarız: Medya organları, bu cürüme saldıracakları mı yoksa susacaklar mı?

 

Bizler Hizb-ut Tahrir olarak mücrim Raymonda Davis'i hapishaneden çıkaran bu yöneticilere deriz ki: Zulümleriniz ve barbarlıklarınız hizbi asla korkutamayacak ve Hilafeti kurmasını engelleyemeyecektir.

 

Hükümet, Hizb-ut Tahrir'in faaliyetlerinden yana gergin olup 17 Nisanda düzenlenecek olan yürüyüşleri engellemek için usanmadan çalışmaktadır. Buna bağlı olarak hükümet, 22 şabın adının geçtiği Hizb-ut Tahrir'in bazı üyelerinin tutuklanmasına yönelik bir liste yayınladı ve evlerini basmaya başladı. Ancak Allah'ın izniyle Hizb-ut Tahrir, Hilafet Devleti'ni kurmak için mücadelesini sürdürecek ve ümmetin bu kafir rejim ile hain yöneticilerden kurtulacağı o günün hiç de uzak olmadığını teyit ederiz.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!