No: PK–BA–2011–RS–TR-0014

H. 29 Cumadel Ula 1432

M. 02 Mayıs 2011

 

- Basın Açıklaması -

Amerika, Pakistan'ın Egemenliğine Karşı Küstahça Bir Saldırı Düzenledi

Hain Yöneticiler, Obama'nın Tekrar Seçilmesine Hizmet Etmek ve Pakistan'ı Terörün Üssü Gibi Göstermek İçin Ülkeyi Amerika'ya Teslim Ettiler

 

Pakistan'ın hain yöneticileri, Amerika'ya olan köleliklerini bir kez daha gösterdiler. Usame Bin Ladin'in suikasta uğradığı Abbotabad operasyonu, Amerika'nın hain yöneticilerle işbirliği yaparak Pakistan'ın egemenliğine karşı düzenlediği küstahça bir saldırı sayılır. Hain yöneticiler, ülkeye karşı düzenlenen önceki operasyonlarda olduğu gibi bu operasyonu da önce desteklediler operasyonu gerçekleştirmesinin ardından düşmana şükran ve saygılarını sundular! Amerika'nın gecenin bir yarısında İslamabad'a sadece 50 kilometre uzaklıktaki güvenli bir belde olan Abbotabad'da askerî bir operasyon düzenlemesine izin verenler bizzat bu yöneticilerdir. Zira saldırı, üç Amerikan helikopteri ve Amerikan piyadelerinden oluşan bir tim tarafından Pakistan Askerî Akademisine 1 km.den daha az uzaklıkta olan kritik bir bölgede gerçekleştirildi.

 

Olayın detayları kuşku uyandırmaktadır. Zira Pakistan güvenlik birimlerinin dört sene önce inşa edilen ve 5000 m2'nin üzerinde bir alanı olan bir evden haberdar olmaması mümkün değildir. Bu, nükleer silaha sahip olan tek İslamî belde olan Pakistan'ı, Pakistan'a karşı herhangi bir saldırıda bulunmak isteyeni haklı çıkaracak şekilde dünyanın güvenliğine yönelik en büyük tehdit teşkil ediyormuş gibi göstermek için Amerika tarafından yazılmış bir Hollywood senaryosudur.

 

Pakistan yöneticileri, operasyon karşısında insansız uçakların düzenlediği saldırlar karşısında sergiledikleri önceki aşağılık tutumları gibi bir tutum sergilediler. Zira zor durumda kalan yöneticiler, resmî olarak saldırıya karışmadıklarını ve bilgilerinin olmadığını açıkladılar. Oysa mevcut raporlar, Pakistan istihbarat kurumlarının gizli işbirliği olmadan bu operasyonların yapılmasının imkansız olduğunu göstermektedir.

 

Bu saldırı, sadece Amerika'nın özellikle de Obama'nın lehine olan bir saldırıdır. Birincisi: Şimdi Obama, başarısız haçlı saldırısını halkına bir zafermiş gibi gösterebilir ve böylece seçimleri tekrar kazanmayı garantileyebilir. İkincisi: Şu anda Amerika, Birleşmiş Milletleri'nin veya herhangi başka bir devletlerarası örgütün onayanı almadan egemen herhangi bir devlette, dilediği vakitte, tek taraflı olarak bir saldırıda bulunabileceği şeklinde dünyaya bir örf dayatmaktadır. Üçüncüsü: Hain yöneticilerin saldırı karşısında sessiz kalmaları, kabile bölgelerinin dışındaki askerî operasyonlarının alanını gerek helikopter gerekse askerî uçakları kullanarak Pakistan'ın herhangi bir şehrine kadar genişletmesi yönünde Amerika'ya açık çek vermiştir.

 

Bu saldırı, hain yöneticilerin Amerika'ya sunmuş oldukları bir hediyedir. Bu hain yöneticiler, Pakistan'a karşı savaşında Amerika'nın elini serbest bıraktılar. Şöyle buyuran Resul [SallAllahu Aleyhi ve Sellem], ne kadar da doğru söylemiştir: وَإِنَّ أَكْبَرَ الْغَدْرِ غَدْرُ أَمِيرِ عَامَّةٍ "En büyük hıyanet, kamu emîrinin hıyanetidir."

 

 Siyasileri ve medya organlarını, Pakistan'ın egemenliğine karşı yapılmış olan bu saldırıya karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. Keza silahlı kuvvetlerdeki muhlisleri, ülkenin yok edilmesi karşısında sessiz kalmamaya, ülkeyi hain yöneticilerden kurtarmak için çalışmaya ve Hilafeti kurması için Hizb-ut Tahrir'e nusret vermeye çağırıyoruz.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!