No: PK–BA–2011–RSY–TR–0017

 

H. 09 Cumâde's Sâni 1432
M. 12 Mayıs 2011

 

- Basın Açıklaması -

Güvenlik Birimleri, Siyasî ve Askerî Liderliğin Abbotabad Operasyonundaki Hıyanetini İfşa Etmesine Cevap Olarak Hizb-ut Tahrir Şebabının Evlerini Bastılar

 

Hain yöneticiler, Hizb-ut Tahrir'in askerî ve siyasî liderliğin Abbotabad operasyonundaki rolünü ifşa etmesine tahammül edemeyince gizli güvenlik birimleri, ailelerini sıkıştırmak amacıyla Hizb-ut Tahrir üyelerinden beşinin evini bastılar. Karaçi'de sivil kıyafetli gizli güvenlik biriminden olan bazı güçler, hiçbir gerekçe olmaksızın hizbin üyesi Habibullah'ın evini bastılar. Evinin ve içinde bulunan kadınların mahremiyetini ihlal ettiler, eşinin cep telefonunu ve bilgisayarını aldılar, kadınları ve çocukları tutuklamakla tehdit ettiler. Aynı şekilde İslamabad ve Revalpindi'de gizli güvenlik biriminden olan kuvvetler, aralarında Usame Hanif, Abdulaziz, Naim Yunus ve daha önce evi birçok kez basılan İbrahim'in de olduğu birçok Hizb-ut Tahrir şebabının evini bastılar.

 

Güvenlik birimlerini, bu vahşi uygulamaları yapmaya sevk eden şey, efendileri hain yöneticilerin otorite ve iktidar koltukları üzerindeki hakimiyetlerini yitirmelerini engellemektir. Aynı şekilde Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'nın bir vaadi ve yöneticilerin devrilmesi kaçınılmaz bir durum olmasına rağmen ümmetin Hilafeti tekrar kurmasını engellemektir.

 

Bu gizli birimlere nasihat eder, onları uyarır ve onlara deriz ki:

 

Ümmete ihanet eden ve yaratıcı olan Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'dan ittika etmeyen bu adam kılıklılara yalakalık yapmayı ve desteklemeyi bırakın. Zira insanın dünya hayatındaki gayesi, görev, ücret ve terfi etmekten daha yücedir. İnsanın bu hayattaki gayesi, yaratıcı olan Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'ya itaat etmek olmalıdır ve O'nun emrine muhalefet eden bir kimse, dünyada zilletten ve ahirette alçalmaktan başka bir şey hasat edemez.

 

Onları şu sözlerimizle uyarıyoruz: Hilafetin kurulma saati, Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'nın izniyle büyük bir hızla yaklaşıyor. Bu nasihate kulak vermezseniz ümmet, sizi ümmetin ve gelmekte olan Halifenin cürümlerinden dolayı çetin bir şekilde hesaba çekeceği hainler listesine ekleyecektir.

 

وَلَعَذَابُ الآخِرَةِ أَشَدُّ وَأَبْقَى "Ahiret azabı, elbette daha çetin ve daha süreklidir." [Tâha 127]

 

Ümmetin değişimden yana olduğunu biliniz. O halde hain yöneticilerin ucuz ücretliler rolünü oynamaya devam mı edeceksiniz yoksa kerim ümmetinizin yanında mı yer alacaksınız?

 

Bizler Hizb-ut Tahrir olarak yöneticilerin doğrudan veya medya organları yoluyla şebabımıza yönelik zulümlerini ifşa etmeye devam edeceğimiz gibi yargıya başvurma hakkımızı da saklı tutacağız.

  

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!