No: PK–BA–2011–RSY–TR–0018

 

H. 14 Cumâde's Sâni 1432
M. 17 Mayıs 2011

 

- Basın Açıklaması -

Hain Pakistan Yöneticilerinin Hizb-ut Tahrir'in Bir Aktivistini Kaçırmaya Başvurmaları, Abbotabad Operasyonu Hakkında Doğru Bir Cevap Vermekten Aciz Olduklarının Bir İşaretidir!

 

Pakistan'ın Amerikan ajanı yöneticileri, tahtlarını korumak ve hainlik rollerini yerine getirmek için gizli birimlerini, Hizb-ut Tahrir'li bir aktivist olan Naim Yunus'u Abbotabad operasyonunu protesto eden beyanı dağıtırken kaçırmaya ittiler. Zira Mühendis Naim, otoritenin düzenlediği kıytırık yürüyüşlerden ve sokaklara afişler asmasının sadece birkaç gün sonrasında sivil giyimli kişilerce bilinmeyen bir yere götürüldü. Bu da bu birimleri, İslam'ın ve ümmetin hamileri olmak yerine onları baltacılara ve ucuz birimlere dönüştürdü.

 

Hizb-ut Tahrir / Pakistan tarafından yayınlanan söz konusu beyanda, askerî ve siyasî liderliklerin Amerikalılarla işbirliği yaparak işledikleri hıyanetleri, Amerikalıların Abbotabad'a saldırmalarını kolaylaştırmaları, ağızlarını açıp yaptıklarını haklı çıkaracak doğru tek bir kelime etmemeleri, aynı şekilde sadece bir haftada şebabın evlerini basan, kadınların ve çocukların kaçırılmakla tehdit edilmesi de dahil ailelerini sıkıştıran hain ordu komutanlığının Hizb-ut Tahrir'i bastırmak için vahşice güç kullanmaya başvurması ifşa edilmiştir.

 

Bu kişiler, zalimlerin zulmüne karşı koyan ve Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'dan başka hiçbir kimseden korkmayan bir Müslümanın direncinin güçleneceğini idrak etmezler mi? Hizb-ut Tahrir şebabının dünyanın dört bir tarafındaki şerefli fedakarlıkları onlara ulaşmadı mı? Mücadelesine devam ederken ve bu gibi baskılara karşı koyarken Hizb-ut Tahrir'in gücünün arttığını görmezler mi? Her eve girmesine rağmen Firavun ve askerlerinin Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'nın kazasından kaçamamasından ibret almazlar mı?!

 

Bu kişiler, bu ucuz eylemlerin Hizb-ut Tahrir'i asla durduramayacağını bilakis sadece sonlarını hızlandıracağını bilmezler mi? Nitekim Hizb-ut Tahrir, ülkedeki askerî ve siyasî liderliklerin hıyanetlerini ifşa eden faaliyetlerini yoğunlaştıracağını, bir şebabının kaçırılmasıyla asla susmayacağını, bu kaçırma olayının arkasında olanlar hakkında dava açma hakkını saklı tutacağını, bu baltacıları ve hain liderliğin Abbotabad operasyonundaki gizli işbirliğini ifşa etmek için siyasî kampanyasına ve Pakistan'ın tüm büyük şehirlerine afişler asmaya ve çıkartmalar yapıştırmaya devam edeceğini açıklamıştır.

 

Bu birimlere deriz ki: Kendileri için bu dünyada ve ahirette hayırlı olan Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'yı, resulünü ve müminleri dost edinmeleri ve kafir Amerika'nın müttefikleri olan bu hain yöneticileri hoşnut etmeye çalışmak yerine Naim Yunus gibi Hilafete davet eden muhlis Müslümanları derhal serbest bırakmalarıdır. Yoksa gelmekte olan Hilafet, bu fiillerinden dolayı onları muhasebe edecektir. Ahiretin azabı ise elbette daha şiddetlidir.

  

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!