No: PK–BA–2011–RSY–TR–0019

 

H. 05 Receb 1432
M. 07 Haziran 2011

 

- Basın Açıklaması -

Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti'nden Bir Heyet, Rejimlerinin Vahşetini Protesto Eden Bir Mektup Teslim Etmek İçin Suriye Büyükelçiliğini Ziyaret Etti

 

Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti'nden bir heyet, Hizb-ut Tahrir'in Pakistan'daki resmi sözcü yardımcısı İmran Yusufzay liderliğinde İslamabad'taki Suriye Büyükelçiliğini ziyaret ederek hizbin, tutuklamalara, vahşi işkencelere ve vahşi Suriye rejimi tarafından Müslüman vatandaşların katledilmesine yönelik protestosunu sunmak için büyükelçi ile görüşme talebinde bulundu. Ancak büyükelçilik görevlisi, büyükelçi ile bir görüşme düzenlemeyi reddetti. Böylece Suriye yöneticilerinin ve ajanlarının, ümmetin temsilcileriyle karşılaşmaktan korktukları ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine heyet, ödlek Suriye rejiminin ajanı korkak büyükelçiye vermesi amacıyla Urduca ve Arapça dilinde olmak üzere hizib tarafından yayınlanmış bir beyan ile Mekezî Medya Bürosu tarafından yayınlanmış bir basın açıklamasını büyükelçilik görevlisine teslim etti.

 

Beyanın içeriği, Suriye rejiminin Müslümanları katletmede Yahudi varlığı ile olan işbirliğini ifşa etmekte, "dirençli" devletlerden olduğunu iddia eden Suriye rejiminin, "İsrail" devleti için en büyük koruyucu olduğunu dahası Müslümanları katletmede "İsrail'e" doğru yol aldığını kanıtlamaktadır. Nitekim Merkezi Medya Bürosu tarafından yayınlanan basın açıklaması, 07 mayıs günü "Banyas'ta" kadın ve çocukların da olduğu bir topluluğa açtığı ateşten dolayı Amerikan ajanı Suriye rejimini muhasebe etmektedir. Ayrıca beyan, Suriye tagutunun analarına ve bacılarına silah doğrulttuğu, 8000'den fazla insanı zindanlara attığı ve Müslümanların evlatlarından 800 küsurunu katlettiği bir sırada Suriye ordusunun, Beşar tagutunun yanında yer almasını şaşırtıcı bulmuştur. Beyanda şöyle geçmektedir: "Aslan", korkusundan dolayı Suriye'de fare oldu. O halde ayağa kalkınız, bu fasit diktatörü kaldırıp atınız ve Hilafet Devleti'ni ikame ediniz. Zira İslam topraklarını savunmak ve kurtarmak için kuvvetlerini gönderecek olan bizzat Hilafettir. Böylece ümmetin düşmanları olmak yerine ümmetin kahramanları olun."

 

Buna karşılık büyükelçilik görevlisi heyete, beyanları Suriye Büyükelçisine teslim edeceğini vurguladı.

 

Dikkatle mülahaza edilmesi gerekir ki Hizb-ut Tahrir, Amerika ve Suriye'deki Beşar Esad gibi olan ajanlarıyla siyasî olarak mücadele etmektedir. Zira hizbin yüzlerce üyesi, bu ajanlara bağlı işkence hücreleri olan hapishanelerde yatmaktadırlar.

  

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!