- Basın Açıklaması -

Hizb-ut Tahrir'e Ait Bir Neşriyatı Dağıtmak…

Sudan'da Anayasal Düzeni İhlal Etmekmiş!!

 

No: SD–BA–2011–RS–TR-0006

 

H. 13 Rabî-ul Evvel 1432

M. 16 Şubat 2011

 

Bu ülkenin güvenlik birimleri, hala ümmetin muhlis evlatlarına acemice ve sorumsuzca davranmaktadır. "Allah'ın şeriatını Hilafet Devleti'nin gölgesinde hakim kılmak" gibi hayati bir mesele için maruz kaldıkları tutuklamalar, hapisler ve darplar onları asla korkutmayacaktır. Güvenlik birimleri, hizbin şebabından tutuklu bulunanların genelini serbest bırakmalarına rağmen onlardan onu hala Port Sudan şehrinde tutuklu bulunmaktadır. Daha beteri ve acı olanı ise Kerim Kardeş Ali Adem Muhammed'i hala Vedmudni şehrinin Doğu bölümünde tutuklu tutmaları ve onu şu iki şeyle suçlamalarıdır: Ceza hukukunun (50.) ve (69.) maddeleri uyarınca "anayasal düzeni ve kamu barışını ihlal etmek!" Zira (50.) maddede şöyle geçmektedir: "Ülkenin anayasal düzenini ihlal etmek veya bağımsızlığını veya birliğini tehlikeye atmak maksadıyla herhangi bir fiil işleyen bir kimse, idam veya müebbet yada tüm mal varlıklarına el konulma ihtimali ile birlikte daha az bir hapis cezası ile cezalandırılır."

 

İnsanlardan Raşidi Hilafeti kurarak İslam esasına binaen değişim için çalışmalarını, batıl ve zalim demokrasi ve kapitalizmi kaldırıp atmalarını talep eden bir beyanı veya neşriyatı dağıtmak ülkenin anayasal düzeni ihlal etmek, birliğini ve bağımsızlığını tehlikeye mi atmak oldu?!! Kaldı ki küfür güçlerinin ve temsilcilerinin arenası haline gelen ülkenin hangi bağımsızlığından söz edilmektedir?!

 

Ülkenin üçte birini parçalayıp sömürgeci kafire teslim ettikten sonra hangi birlikten söz etmektedirler?! Allah aşkına söyleyin hapsi ve idamı hak eden, ülkenin birliğine ve sömürgeciliğin her türlü şeklinin kovulmasına çağıranlar mı yoksa ülkeyi ve insanlarını sömürgeci kafirlere teslim edenler mi?! Size ne oluyor. Nasıl hüküm veriyorsunuz?!

 

Sudan rejimine mesajımızı bir kez daha tekrarlıyoruz: Allah'tan ittika edin, aklınızı başınıza devşirin, diğer şebabı serbest bırakın ve lanet okuyanlar sizleri değiştirmeden gerçek değişim olan Nübüvvet Minhacı Üzere Hilafeti ikame etmek için çalışın. Sonra pişmanlıktan parmaklarınızı ısırırsınız ama son pişmanlık fayda vermez.

 

وَاتَّقُوا فِتْنَةً لاَ تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْكُمْ خَاصَّةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ "Öyle bir fitneden sakının ki içinizden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmaz. Bilin ki Allah’ın azabı çetindir." [el-Enfâl 25]

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!