- Basın Açıklaması -

Allah'ın Yolundan Sapmaktan Vazgeçmenizin Zamanı Gelmedi mi?!

 

No: SD–BA–2011–RS–TR-0009

 

H. 24 Rabî-us Sâni 1432

M. 29 Mart 2011

 

Hartum'daki El-Kelakila el-Luffa Polis Merkezi, H. 23 Rabî-us Sâni 1432 el-muvafık M. 28 Mart 2011 pazartesi günü basiret üzere Allah'ın davetini taşıyan 29 yaşındaki Hizb-ut Tahrir üyesi Kardeş el-Fatih Abdullah İsmail'i tutukladı. Polis, yüzüne karşı şu iki madde altında 2570 sayılı tebligatı okudu: 50. Madde: Anayasal düzeni ihlal etmek ve cezası idamdır. 63. Madde: Şiddet veya kaba kuvvetle kamu otoritesine muhalefet etmeye çağırmak. Ardından yetkililer, 29 Mart 2011 salı günü tutukluluk halini 72 saat uzattılar!!

 

Bu sözde cürümün tek somut dayanağının Kardeş el-Fatih'in, El-Kelakila el-Luffa'daki Mescid-i Ömer İbn-ul Hattab'ta zulüm ve zulmün şeri hükümlerle kaldırılması keyfiyeti hakkında sadece sözlü şekilde konuşması olduğunu öğrenmemiz ironik ve şaşılacak bir durumdur!!

 

Bizler Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti olarak aşağıdaki hususları açıklarız:

 

Birincisi: Ümmetlerini basiret sahibi kılan ve İslam ideolojisiyle kültürlendiren davet taşıyan masum Hizb-ut Tahrir şebabını, polis merkezlerinde hapsetmekle cezalandırmak korkunç bir münker ve Allah yolundan sapmaktır: الَّذِينَ يَسْتَحِبُّونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا عَلَى الآخِرَةِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَيَبْغُونَهَا عِوَجًا أُولَئِكَ فِي ضَلالٍ بَعِيدٍ "Dünya hayatını ahirete tercih edenler, Allah yolundan saptıranlar ve onun eğriliğini isteyenler var ya, işte onlar uzak bir sapıklık içindedirler." [İbrâhim 3]

 

Bu tür bir amel, davet taşıyıcılarının güçlerini zayıflatamayacak ve azimlerini kıramayacaktır. Bilakis Allah'ın izniyle zamanı gelen Raşidi Hilafetin gölgesinde İslamî hayatı yeniden başlatmak için güçlerine güç katacaktır.

 

İkincisi: Bu amel, fikir özgürlüğünden bahseden 2005 beşerî anayasalarına bile muhalefet etmektedir. Keza (50.) maddesinde görüş veya sözle değil anayasal düzeni ihlal eden bir fiili işlemekten ve (63.) maddesinde şiddet veya kaba kuvvetle kamu otoritesine muhalefet etmeye çağırmaktan bahseden 1991 beşerî ceza hukuku yasasına da muhalefet etmektedir. Herkes bilmektedir ki Hizb-ut Tahrir, kurulduğundan beri maddî eylemde bulunmamıştır. Yani onlar, Hizb-ut Tahrir'in şebabına yönelik muameleleriyle kendi beşerî kanunlarına bile muhalefet etmekteler. Tüm bunlar, İslam'a ve taşınmasına yönelik bir kindir!

 

Üçüncüsü: Bizler biliyoruz ki bölgedeki tagutların devrilmesinin üzerine bu ülkedeki siyasî liderlik bir şaşkınlık içersindedir ve bu tür tebligatlar bunun göstergesidir. Bu liderlik bilmez mi ki Hizb-ut Tahrir, Allahu [Subhânehu ve Te'alâ]'nın vaadi ve Resul [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]'in müjdesi olan Raşidi Hilafeti kurarak İslamî hayatı yeniden başlatmak için çalışmasına devam edecektir. Ne tuzak kuranların tuzağı nede komplocuların saptırması ona zarar verecektir. İşte o zaman zulmedenler nasıl bir inkılap ile devrileceklerini göreceklerdir.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!