- Basın Açıklaması -

Amerikan Başkanının Temsilcileri Sudan'ı Parçalamak İçin Varlar Peki Biz Ne Yapıyoruz?

 

No: SD–BA–2011–RS–TR-0010

 

H. 28 Rabî-us Sâni 1432

M. 02 Nisan 2011

 

31.03.2011 perşembe günü, Amerikan Başkanı Barack Obama'nın Sudan Özel Temsilcisi olarak eski temsilci Scott Gration'un yerine Princeton Lyman'ın atandığı açıklandı. Amerikan Dışişleri Bakanı Clinton, yeni temsilciyi tanıtırken gazetecilere şöyle dedi: "Bizler Amerika Birleşik Devletleri olarak önümüzdeki Haziran ayında barışçıl bir ayrılmanın olmasını arzuluyoruz." Lyman, atanmasının üzerine şöyle dedi: "Güney Sudan'ın bağımsızlığının önünde uzun yol var. Sınır, petrol gelirleri ve Ebîyi sorunu gibi masada birçok dosya var." Hükümet ise bu atamayı kabul ederek derin bir sessizliğe gömüldü. Biri Sudan ve diğeri 13.12.2010'da Darfur'a atanan büyükelçi Dean Smith olmak üzere bu iki özel temsilci sayesinde -Sudan hükümetinin ipi- sadece Amerikan yönetiminin elinde olacak!!

 

Bizler Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti olarak daha önce benzeri görülmemiş bu zafiyet, aşağılanma ve teslimiyet karşısında aşağıdaki hususları açıklarız:

 

 - Amerika, ülkemize göz diken sömürgeci bir devlettir. Bu nedenle ülkemizi parçalamaya çalışmaktadır. Yeni temsilci Lyman'ın görevi, 09.07.2011'de Güney Sudan devletçiğinin doğumunu kolaylaştırmaktır. Diğer temsilci Dean Smith'in görevi ise Darfur bölgesinde yeni bir devletçik kurmaktır ki bunu da Doğu Sudan'da başka bir devletçik takip edecektir. Nitekim eski temsilci Gration, 14.12.2010'da yaptığı basın toplantısında şöyle diyerek bunu açıklamıştır: "Sudan'ın bölünmesi Güneyin ardından Darfur ve Doğu Sudan'a uzanabilir." [el-Ahram Gazetesi /15.12.2010]

 

- Ülkemizin birliğine karşı komplo kuran bu iki temsilci ile görüşmek için can atan hükümet ve siyasi ortamın topluca, bu çirkin müdahaleye ve küfrün başı aşağılık düşman Amerika'nın açık tavsiyelerine izin vermeleri bir utançtır. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?! Bu temsilcilerle kurduğunuz komplolarla ülkenin birliğinin ne hale geldiğini görmüyor musunuz?! Ülkeniz ve halkınız hakkında Allah'tan ittika edin, aklınızı başınıza alın ve bu hıyaneti durdurun!

 

- Müslümanların Raşid Halifesi, Müslümanların beldelerinde kafir Batıya olan bu teslimiyet durumuna izin vermez. Çünkü o, Allah'tan ittika eder. Çünkü Allah'ın kitabından, sünnetten ve bu ikisinin irşad ettiklerinden alınan Hilafet Devleti'nin anayasasının 189. maddesinin üçüncü fıkrası şöyle der: " Kendileriyle aramızda anlaşma bulunmayan devletler, İngiltere, Amerika ve Fransa gibi bilfiil sömürgeci devletler ve Rusya gibi beldelerimize göz diken devletler, hükmen harbi devletler sayılırlar. Onlara karşı her türlü ihtiyati tedbir alınır. Onlarla herhangi bir diplomatik ilişki kurulmaz. Bu devletlerin tebaaları, beldelerimize ancak pasaportla ve her kişiye her girişi için özel bir vize almak suretiyle girebilirler. Fakat fiili harbi devlet haline gelirlerse bu geçerli olmaz." O halde birçok İslam beldesinde fiilen savaş varken nasıl olur?!

 

Ey Müslümanlar: Tagutların putlarının devrildiği şu sezonda adımlarınızı hızlandırın ve hayırlı kimseler olduğunuzu Allah'a gösterin ki zamanı gelen Raşidi Hilafet fecrinin doğuşu ile nusretini getirsin. Zira Hilafet Devleti, Müslüman için izzet elbisesi ve küfrün panzehiridir. الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ العِزَّةَ لِلّهِ جَمِيعًا "Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Oysa izzetin tamamı şüphesiz Allah’a aittir." [en-Nîsa 139]

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!