No: SD–BA–2011–RS–TR-0015

 

H. 04 Receb 1432

M. 06 Haziran 2011

 

- Basın Açıklaması -

Onlar, Hala Günahlarında Pervasızlaşmaktalar ve Başkalarından da İbret Almamaktalar!!

 

Hizb-ut Tahrir üyesi kardeş Fatih Abdullah, davet taşıma vacibini yerine getirdiği ve Allah'ın evlerinden birinde insanları hak ile aydınlattığı için 28 mart 2011'de [Allah hasenat mizanına yazsın] birkaç gün hapsedildi. Halbuki o, ne silah taşımış ne de değişmesi yada İslam esasına dayanmadığından dolayı değiştirilmesi gereken sistemi değiştirmek için insanları silah taşımaya çağırmıştı. Kardeş Fatih, sadece diliyle Allah'a davet etmişti. Nitekim bu yetkililer şaşırtmamış ve kardeşe karşı, anayasal düzeni yıkmakla ilgili (50.) madde ile şiddet ve cezai kuvvet yoluyla kamu otoritesine muhalefete davet etmekle ilgili (63.) maddenin olduğu bir dosya açılmış, ardından (50.) maddenin silinmesi ve diğer (63.) maddenin kalmasının üzerine kefaletle serbest bırakılmıştı.

 

Bugün, yani H. 04. Receb 1432 el-Muvafık M. 06 Haziran 2011 pazartesi günü yetkililer, işin devlet güvenlik soruşturma bölümüne devredildiği gerekçesiyle kardeş Fatih'i tutuklamak için tekrar geldiler. Zira ona karşı, bizzat silinmiş olan (50.) madde ile (63.) maddenin olduğu aynı dosya harekete geçirilmiştir!!

 

- Yetkililerin bu davranışları Sudan'daki rejimin, beşerî anayasasına ve ceza kanununa aykırı olsa bile davet taşıyıcısına savaş açmakta ısrar ederek günahında pervasızlaştığını göstermektedir. Zira hukuk biliminde acemi olan biri bile, bu iki maddenin kardeş Fatih'e uygulanmayacağını kesin bilir! Dolayısıyla bizler, kanunu uygulamakla görevli ilgili odakların kimler için hoyratlaştığını bilemiyoruz?!   

 

- Hapis ve tutuklamalar, Hizb-ut Tahrir şebabından olan davet taşıyıcılarının vaciplerini yerine getirmelerine asla engel olamayacaktır. Bilakis bu, ateşin altının parıltısını artırdığı gibi onların güçlerini artıracak, hak üzere sabit kalacaklar, bu zalim rejimler devrilinceye ve Müslümanların beldelerine Raşidi Hilafetin fecri doğuncaya kadar çalışmaya devam edeceklerdir. İşte o zaman zalimler, nasıl bir inkılapla devrileceklerini bileceklerdir.

 

- Bizler, bu rejim ile zulümde  ve Allah yolundan saptırmada ona yardım eden birimlerini, kötü akıbetleri noktasında uyarıyor ve onlara, Allah'ın mühlet verdiğini ancak ihmal etmediğini hatırlatıyoruz. Ve onlara diyoruz ki; kardeş Fatih'i derhal serbest bırakın, Rabbinize tövbe edin, Hilafet için çalışanların karşısında durmayarak bilakis onun için çalışanlara destek vererek akıp gitmeden önce fırsatı kaçırmayın ki böylece dünyanın ve ahiretin hayrına nail olasınız… Aksi taktirde kardeşlerinize isabet edenler sizlere de isabet edecektir… Ne mutlu, başkasından ibret alan kimseye!        

 

Tüm dünyada davet taşıyan Hizb-ut Tahrir ve şababı, zalim tagutlara ve gafil zebanilerine rağmen hak ile Raşidi Hilafeti kurma yolunda ilerleyeceklerdir. Onlara karşı koyanlar, Hilafet kuruluncaya yada kendilerinde razı olan Allah'a kavuşuncaya kadar onlara zarar veremeyeceklerdir. Allah Azze ve Celle şöyle buyurmuştur: مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلاً لِيَجْزِيَ اللَّهُ الصَّادِقِينَ بِصِدْقِهِمْ وَيُعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ إِنْ شَاءَ أَوْ يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ غَفُورًا رَحِيمًا "Müminlerden Allah’a verdikleri ahde sâdık kalan nice erler vardır. Onlardan kimi, ahitlerini yerine getirip (bu uğurda) canını vermiş, kimi de (vermeyi) beklemektedir. Onlar hiçbir şekildeki değişiklik ile (ahitlerini) değiştirmemişlerdir. Çünkü Allah sadakat gösterenleri sadakatleri sebebiyle mükafatlandıracak, münafıklara dilerse azap edecek yahut da (tövbe ederlerse) tövbelerini kabul edecektir. Şüphesiz Allah, Gafur'du, Rahim'di."  [el-Ahzâb 23-24] 

  

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!