No: SD–BA–2011–RS–TR-0017

 

H. 13 Receb 1432

M. 14 Haziran 2011

 

- Basın Açıklaması -

Amerika’nın Direktiflerinin Uygulanması ve Ebiyi’nin Müslümanların Otoritesinden Çıkarılması Sizin İçin Bir Utançtır

 

Güvenlik birimlerinin, Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti’nin, orduya destek veren, gücünü ülkenin dört bir tarafına uzatmasını, dahası Güney Sudan’ı kurtarmak için hazırlık yapmasını ve onu, devletin otoritesine geri iade etmesini talep eden yürüyüşünü bastırmasından sadece bir gün sonra Sudan hükümeti, Amerikan Dışişleri Bakanı’nın huzurunda ordunun Ebiyi’den çekilerek Somali’deki Müslümanlar tarafından vurulan bölgedeki Amerikan çekiç gücü olan Etiyopya güçlerine teslim edileceğini taahhüt etti.

 

Hizb-ut Tahrir / Sudan Vilayeti olarak bizler, hükümetin bu zayıf tutumuna karşı aşağıdaki hususları dile getirmek isteriz:

 

Birincisi: Açık bir şekilde ortaya çıkmıştır ki hükümet, onur kırıcı bir dizi tavizler vermeyi sürdürmek ve ülkemiz hususunda sonuna dek aç güzlü olan Amerikan'ın planlarını uygulamak için harekete geçmiştir.

 

İkincisi: Amerika, Güney Sudan devletçiğinin gayri meşru babası olup bu direktifleri yoluyla, durumları sakinleştirmek ve Güney devletçiğinin sezaryenle doğumunu kolaylaştırmak, ardında da Ebiyi’ye uluslararası bir nitelik kazandırılması ve devletin otoritesinden çıkarılmasıyla ilgili planlarını tamamlamak için kendi maşası Afrika Birliği aracılığıyla gelen Nifaşa’ya ortak olmaya çalışmaktadır.

 

Üçüncüsü: Etiyopya’da üzerinde anlaşmaya varılan husus, Amerikan elçisi Andrew Natsios’un o zaman, yani Kasım 2007’de ortaya attığı ve ordunun Ebiyi bölgesinden çıkarılıp Birleşmiş Milletleri kuvvetlerine teslim edilmesine hükmettiği aynı öneridir. Dolayısıyla Amerikan planlarının uygulanması ve Ebiyi’nin Müslümanların otoritesinden çıkarılması sizin için bir utançtır.

 

Dördüncüsü: Amerika, İslam’ın ve Müslümanların düşmanı olmakla birlikte Irak, Afganistan, Pakistan ve Somali’deki cürümleri apaçık ortada olup gözleri kör ve kalplerinde şüphe olan kimseler dışında hiç kimseye gizli değildir. Dolayısıyla o, -yani Amerika-, Sudan halkının da düşmanıdır. Aynı şekilde Etiyopya, Amerika’nın pençesi ve bölgedeki düşman çekiç gücüdür. Zira ülkenin doğusundaki iki milyon küsur dönümü işgal eden odur. Bilakis ülkemizde Amerika’nın ajandasını ve planlarını uygulayan her kimse o, düşmandır.

 

Bundan dolayı ordu ile tüm hayatî güçlerin ve ehli kuvvetten muktedir olanların görevi, ortadan kaybolmasıyla birlikte sömürgeci kafir Batı’nın Müslümanların bağlarını kesmeye, servetlerini yağmalamaya, ülkelerini parçalamaya, fikirlerini zehirlemeye ve Ruveybidaları, yöneticiler olmaları amacıyla insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetin başına habersizce musallat etmeye imkan bulduğu izzetin ve onurun sebebi olan Raşidi Hilafeti geri getirerek işleri aslına geri döndürmektir.

 

Haydi Ey, Ümmetin Evlatlarından Olan Güç ve Kuvvet Ehli, Nübüvvet Minhacı üzere Raşidi Hilafeti geri getirerek ümmetin izzetini ve şerefini geri iade edin.

 

Bu Basın Açıklamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız!