Ana Sayfa

Ayın Konusu

İnceleme

Soru-Cevap

Kitap Tanıtım

Hakkımızda

Ana Sayfa
Kitap
Beyan
Yeni Sayı
Arşiv
Haber
Sizden Gelen
Link
Email
İslam Devleti
İslam'a Davet
Hizb-ut Tahrir
Hilafet Nasıl Yıkıldı
İslam Şahsiyeti
İslam'da İctimai Nizam
İslam'da Yönetim Nizamı
İslam'da Ekonomik Sistem
Diğer kitaplar için tıklayınız

ACİL BASIN AÇIKLAMASI

Mısır; Britanya’dan Gelen Üç Hizb-ut Tahrir Mensubuna İşkence Çektirdi!

Londra’daki Özbek Sefareti Kapılarını Korkakça Kapattı!

 Dün,3 Temmuz’da binden fazla müslüman önünde toplandığı Londra’daki Özbekistan Cumhuriyeti Sefareti’nden Ferhad Usmanov’un katledilmesi, dul hanımı Muşerref Usmanova’nın gözaltına alınıp tutuklanması, Özbekistan’daki binlerce Hizb-ut Tahrir mensubuna işkence çektirilmesi ve hapsedilmesi hakkında bir açıklama talebinde bulundular.

Tüm Britanya’dan gelen Müslüman erkek, kadın ve çocuklar; Batı’nın “Terörizme Karşı Savaş”taki yeni hilekar işbirlikçisi olan gaddar diktatör Kerimov yönetimi tarafından yapılan aşırı zulüm icraatlar, işkenceler ve tutuklamaları incelemek maksadıyla Özbekistan’ı ziyaret etmek üzere vize başvuru formları almak için Özbek sefareti önünde düzenli bir biçimde sıraya girdiler.

İki saat boyunca sağnak yağmur altında bekleyenlerin vize başvuru formları meselesi, Özbek yönetiminin korkaklığına mutabık bir şekilde, Özbek diplomatlar tarafından reddedildi. Kerimov düşünceye karşı düşünce, akideye karşı akide ile mücadele edeceğini iddia etmesine rağmen, Özbek sefareti zayıf bahane göstererek kapıları kapatıp bütün görevleri askıya aldığını açıkladı.

Hizb-ut Tahrir mensuplarına karşı yürütülen vahşi kampanyanın devamında, "Terörizme Karşı Savaş"taki hilekar işbirlikçilerden bir diğeri olan Mısır yönetimi, aralarında üç genç de Britanya'dan olmak üzere onlarca Hizb-ut Tahrir mensubunu gözaltına almayı sürdürüyor. Reza Panhurst, Ian Nisbet ve Mecid Navaz'a acımasız kötü muamele göstermeyi devam ettiriyor. Mısır Güvenlik Güçlerinin çektirdikleri elektrik şoku vermek gibi diğer işkencelere tahammül ediyorlar. Hiç şüphesiz;bu da "Terörizme Karşı Savaş"oyununu sürdüren taraflarının yaptıkları karşılıklı ve ortaklaşa bir tahribatıdır !

İngiltere’deki Hizb-ut Tahrir, ileriye yönelik olarak, 20 Temmuzda 2002 Cumartesi günü Londra'daki Özbekistan sefaretine bir yürüyüş düzenlemek suretiyle, "Terörizme Karşı Savaş"ta Batı'nın merhametsiz müttefikleri üzerine ışık tutmak için kampanyasını yoğunlaştırmayı planlamaktadır. Eş zamanlı olarak Avrupa, Avustralya ve Endonezya'da yürüyüşler icra edilecektir. Detaylar, vakti gelince ilan edilecektir.

İnkar edilemez bir gerçek vardırki; "Terörizme Karşı Savaş" açılmasının hakiki nedeni, terörizme karşı koymak değildir. Hakiki neden açıkça ABD hegemonyasını kurmak ve güçlendirmektir. Üstelik İslam toprakları üzerinde olacak yeniden herhangi İslami siyasi dirilişi bastırmak , müslümanları ve servetleri üzerinde nüfuz yerleştirmeyi hedef edinmektedir.

Dr. İmran Vahid  4 Temmuz 2002

Hizb-ut Tahrir

Britanya Temsilcisi

 

E-mail: press@war-against-terrorism.info 

Web: www.war-against-terrorism.info 

Telefon: +44-(0)7074-192456 

Editörlere Notlar:

1. Günlük hadiseler ile alakalı fotoğraf ve videolar http://www.war-against-terrorism.info adresinden temin edilebilecektir. Fotoğrafik ve video materyaller herhangi bir müsadeye muhtaç olmaksızın serbestçe kullanılabilir ve dağıtılabilir.

2. Hizb-ut Tahrir; ideolojisi İslam olan siyasi bir partidir. Hizb, İslam dünyası dahilinde İslam Hilafeti’ni kurmak yoluyla İslami hayat nizamını yeniden ikame etmek için çalışmaktadır. Hizb, çalışmasının her noktasında İslam Şeriatı’na sadık kalmakta ve takip ettiği metodunu, Allah’ın Rasulü Muhammed (sav)’in Medine’de ilk İslam Devleti’ni kurarken takip ettiği metodtan almaktadır. Allah’ın Rasulü Muhammed (sav) İslam Devleti’ni kurmadaki mücadelesini fikri ve siyasi sahadaki mücadele ile sınırlandırdı. Bu nedenle Hizb, yönetimlere karşı şiddet kullanmayı veya silahlı mücadele yapmanın İslam Şeriatı’na aykırı olduğunu görür.

 

Yukarı