Ana Sayfa

Ayın Konusu

İnceleme

Soru-Cevap

Kitap Tanıtım

Hakkımızda

Ana Sayfa
Kitap
Beyan
Yeni Sayı
Arşiv
Haber
Sizden Gelen
Link
Email
İslam Devleti
İslam'a Davet
Hizb-ut Tahrir
Hilafet Nasıl Yıkıldı
İslam Şahsiyeti
İslam'da İctimai Nizam
İslam'da Yönetim Nizamı
İslam'da Ekonomik Sistem
Diğer kitaplar için tıklayınız

Basın açıklaması

 Pakistan sözcüsü, Hizb-ut-Tahrir üyesi; “Butto kanunu adı altında” siyasi bildiri dağıtmaktan dolayı 3 sene hapis cezasıyla yargılanıyor.

5 ağustosta, Quetta’da, 1. derece anti-terörizm mahkemesi Hizb-ut-Tahririn iki üyesi (Umayr Haqsood’u ve Khurram Ahmed)’i devletin yaptığı işlemlerin yanlışlığını gösterip doğruyu söylemelerinden dolayı yargılandılar. Kısa bir zaman önce telekomünikasyon bölümünde mastırasını bitirmiş olan Umayr ve ticaret bölümünden mezun olan Khurram, ülkeye ihanetten ve Amerika’nın Keşmir meselesindeki politikasını içeren bildirileri dağıtmaktan dolayı tutuklanmışlardı.

Bugün Pakistan’ın normal bir vatandaşı kendi memleketinde rehine haline geldi, yöneticiden hesap sormaya kalkanlar terörist ve hain olarak damgalanmaktadır. Diğer yandan FBI’ın ve işgalci ajanların serbestçe hareket etmelerine izin verilmektedir.

Pakistan ve Hindistan’ın, küfür devletlerinin çıkarlarını korumak ve İslamın tekrar ayaklanmaması için inşa edilmiş birer bekçi mekanizması rolünü aldıktan bu tarafa, Pakistan’da uygulanan anti-terörizm kanunları işgal edilmiş olan Keşmir’e uygulanan Butto kanunlarından farklı değildir.

Devletin bu şekilde davranması, bizlere açıkça işgalcilerin emri üzerine devletin Butto kanunları adı altında sözlü bir hesaplaşmaya dahi tahammülünün olmadığını gösteriyor. Yakın bir zaman da hayata geçirilecek olan yeni polis düzenlemeleri sonucu Pakistan devleti, İslam’a ve şiddete başvurmadan İslam davasını taşıyanlara kaşı sergilediği haçlı seferini, sözde kanunlara uygunluk kılıfı altında düzenlemeye gidip saldıracaktır.

49 yıl boyunca Hizb-ut Tahrir şiddete başvurmadan, İslam dinini tekrar hakim kılmak için çalışmaktadır. Dahası; Hizb-ut Tahrir verdiği mücadelede her türlü silahlı mücadeleyi şeriatı çiğnemek ve haram olarak nitelendirmektedir.

 

Hizb-ut-Tahrir 
Pakistan Sözcüsü

5/8/2002

Yukarı