Ana Sayfa

Ayın Konusu

İnceleme

Soru-Cevap

Kitap Tanıtım

Hakkımızda

Ana Sayfa
Kitap
Beyan
Yeni Sayı
Arşiv
Haber
Sizden Gelen
Link
Email
İslam Devleti
İslam'a Davet
Hizb-ut Tahrir
Hilafet Nasıl Yıkıldı
İslam Şahsiyeti
İslam'da İctimai Nizam
İslam'da Yönetim Nizamı
İslam'da Ekonomik Sistem
Diğer kitaplar için tıklayınız

- BASIN AÇIKLAMASI -

 “Allah, sizden iman edip salih amel işleyenleri, kendilerinden öncekileri yeryüzünde Halife kıldığı gibi onları da yeryüzünde Halife kılacağını, onlar için seçtiği dinlerini yeryüzünde hakim kılacağını, bu korku durumlarını güvene çevireceğini vaadetti. Zira onlar yalnız bana ibadet eder ve hiçbir şeyi bana ortak koşmazlar. Kimde bundan sonra inkar ederse işte onlar fasıkların ta kendileridir” [Nur 55]

Sayın Basın Ajansı Yetkilileri,

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin silahlı elemanları tarafından, Bursa ilinde 06.08.2002 tarihi gece 01:00-05:00 saatleri arasında zorbaca bir yöntemle ailesinin, eşinin ve çocuklarının gözü önünde tartaklanarak gerçekleştirilen Hizb-ut Tahrir operasyonu, "Müslümanlar Tek Bir Ümmettir, Tek Bir Halife Liderliğinde Tek Bir Devlet Olmalıdır" cümlelerinin yer aldığı bildiriler yapıştırılması üzerine yapılmıştır. Bu operasyon basında; bir terör faaliyeti ve örgütsel bir iş olarak gösterilmiştir. Hakikatte ise, Hizb-ut Tahrir bir terör örgütü değil; bilakis fikri ve siyasi bir parti olup, yapmakta olduğu faaliyetleri müslüman ümmetin bilinçlenmesinden ve tekrar kendilerine izzet ve şerefi kazandıracak olan Raşidi Hilafet Devleti’ni kurmak gayesini müslümanlara bir fikir olarak mürekkez şekilde bildirmesinden ibarettir.

“Müslümanlar Tek Bir Ümmettir, Tek Bir Halife Liderliğinde Tek Bir Devlet Olmalıdır!”

Yukarıdaki cümlede İslam’a göre hiçbir yanlış ve suç unsuru bulunmamaktadır. Hatta bu cümle İslam’a göre söylenmesi ve ümmete hatırlatılması gereken vacip fikirlerden oluşmaktadır. Nasıl olur da İslam’a daveti suç sayarsınız!? İslam’ın fikirlerini açıklamayı terör faaliyeti olarak görüp, onu insanlara iftira dolu sözlerle nasıl beyan edersiniz? Sizler de Vahid olan Allah’a iman ediyorsunuz ve sizler de müslümanlardansınız, sizin dininizden olan bu fikirlere ve bu fikirleri taşıyan insanlara ne yüzle iftira ve fitne atarsınız. Lütfen cevap veriniz! Yayınladığınız haberde “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, sorgulamaları süren zanlıların üçünün bilgisayarlarında, örgütsel bilgilerin yanı sıra porno bilgi ve fotoğrafların da bulunduğunu kaydettiler.” [Anadolu Ajansı, 10.08.2002] fitnesi bulunmaktadır. Gerçek şu ki; Hizb-ut Tahrir’in İslam Şahsiyeti ile şahsiyetlenmiş üyelerine yapılan bu çirkin ithamlar ve iftiralar, onlara hiç bir zarar veremez. Zira ümmet o insanların kendilerini Hakka çağırdıklarını ve İslam ile öğüt verdiklerini bilmektedir. Fakat bu iftiralar esasta size zarar vermektedir ki, ümmet sizin asılsız iftiralarınız karşısında size karşı kin beslesin. Bu sebeple, asılsız iftiraları gerçek bir delil bulunmadan yayınlamanız sizin zararınızadır.

Hizb-ut Tahrir, hakkında yapmış olduğunuz bilgilendirmenin, tarafsız, adaletli bir şekilde yapılmasını ve ona karşı iftiralardan arındırılmasını bildirmek istiyoruz. Ayrıca Hizb-ut Tahrir’in amacının, çarptırılmadan ifade edilmesini sizlerden rica ediyoruz. Bu konudaki gerekli bilgileri ilgili kitaplarımızdan, beyannamelerimizden ve internet sitelerimizden ulaşmanız mümkündür.

Hizb-ut Tahrir

H. 04 Cemadiyu’l Ahir 1423

Türkiye Vilayeti

M. 13 Ağustos 2002

Yukarı