Ana Sayfa

Ayın Konusu

İnceleme

Soru-Cevap

Kitap Tanıtım

Hakkımızda

Ana Sayfa
Kitap
Beyan
Yeni Sayı
Arşiv
Haber
Sizden Gelen
Link
Email
İslam Devleti
İslam'a Davet
Hizb-ut Tahrir
Hilafet Nasıl Yıkıldı
İslam Şahsiyeti
İslam'da İctimai Nizam
İslam'da Yönetim Nizamı
İslam'da Ekonomik Sistem
Diğer kitaplar için tıklayınız

Pakistan Suudi’nin İsrail’e Götürdüğü Tehlikeli Önerileri Takdir Ediyor

 1967’de işgal ettiği Arap topraklarından çekilmesi şartıyla, İsrail’i resmen tanımayı öngören Suudi planı, bir Arap lider tarafından başlatılan en son girişimdir ve onun Batılı elebaşıları, Ümmet üzerine İsrail varlığını zorla kabul ettirmektedir. Yahudi varlığını kucaklama yarışında geride kalmaya hiç niyeti olmayan Pakistan yönetimi, planı tümüyle desteklemektedir.

Filistinlileri gaspçı yahudilerden tamamen kurtarmak için zemin hazırlayacağına, İslam dünyasının yöneticileri bir kez daha Ümmete ihanet etmeye hazırlanmakta ve Filistin’in bir parçasını İslam’ın düşmanlarına teslim etmektedirler. Son yirmi yılda Bosna, Kosova, Çeçenya ve Doğu Timor da bu hain yöneticiler eliyle benzer akıbetlere uğradılar. İslam, işgal altındaki toprakların tamamen kurtarılmasını gerektirmekte ve Müslümanların topraklarını kafirlerin devletlerine teslim etmeyi haram kılmaktadır.

Veliaht prens Abdullah’ın planı, daha öncekiler gibi; “Barış İçin Müslümanların topraklarının feda edilmesi” ilkesine (bağlı olduğunu) gizlemekte ve Filistin halkının kötü durumu ile ilgili hiçbir ciddi girişimde bulunmamaktadır. İsrail varlığı, kendi bütünlüğü içinde, gayri-meşru bir işgalcidir ki; (ümmetin kalbine saplanan) keskin bir hançerden farksızdır. Zira Batı, hayatını kurutmak ve herhangi bir tekrar ayağa kalkma girişimini önlemek için, onu İslam Ümmeti’nin bedenine sapladı.

Müslümanlar, yahudiler ve hristiyanlar arasında bir barış olacağını, İsrailliler kadar onların da Filistin’de yaşayacağını ve kendilerine has özellikleriyle varlıklarını sürdüreceklerini söyleyenler ise, en büyük yalanı söylemektedirler.

Bölgeye gerçek barışı getirebilecek olan ancak ve sadece İslam’dır. Geçmişte Hilafet yönetimi altında, hem müslümanlar hem de gayri-müslimler Filistin’de barış içinde yaşadı ki; bu, insanlık tarihinde eşsiz bir başarıydı.

 

www.khilafah.com.pk

3 Mart 2002

Basın Açıklaması / Pakistan

Yukarı