Ana Sayfa

Ayın Konusu

İnceleme

Soru-Cevap

Kitap Tanıtım

Hakkımızda

Ana Sayfa
Kitap
Beyan
Yeni Sayı
Arşiv
Haber
Sizden Gelen
Link
Email
İslam Devleti
İslam'a Davet
Hizb-ut Tahrir
Hilafet Nasıl Yıkıldı
İslam Şahsiyeti
İslam'da İctimai Nizam
İslam'da Yönetim Nizamı
İslam'da Ekonomik Sistem
Diğer kitaplar için tıklayınız

 İstanbul’da toplantı; Müslüman liderler aldatma ve ihanet için yeni bir standart (aynı görüş) ortaya koydu.

 Irak’a BM’le işbirliği mesajının gönderildiği İstanbul konferansında Müslüman liderler, İslam’ın yasaklarını çiğnemiş olmakla birlikte Müslüman ümmete ihanet etmişlerdir.

Şimdi, Irak hususunda Amerika ve Avrupa arasında ciddi görüş farklılıkları ortaya çıkmasını da değerlendirerek komşu Müslüman ülkeler, Irak’a bir saldırıyı kesinlikle ret etmeleri ve desteklememeleri gerekmektedir.

Yani, global kıskaç ortasında Irak’a bir saldırıda Amerika stratejik, politik ve moralini kaybedecektir.

Onlar (toplantıya katılanlar), tek görüş halinde Irak’ı BM’le işbirliğine çağırmışlar. Ki; bu Amerikanın başa bela olmasını da içermektedir.

“Mecburiyet” ve “menfaat-çıkar” sloganları arkasına saklanan liderlerin gerçeği budur; Amerika’nın çıkarlarını korumak için Müslüman kıyımında iş birlikteliği yapmak. Müşerref’in Afgan trajedisinde takip ettiği gerekçelerde buna benzer tarzdaydı.

NATO ülkelerinin 17 Eylül 2001’de Amerika’ya yardım kararını aldığı tarihten önce Müşerref Amerikalılara çoktan her şeyi feda etmişti.

Oysaki; Rusya ve Çin Amerika’nın Afganistan’daki mevcudiyetini bir tehlike olarak nitelendirmektedir.

Müslümanları elleri-kolları bağlı ve silahsız bir halde emperyalist kafirlerin önüne atan bu Müslümanların hain liderlerinin gerçeği işte budur!

Müslümanların zayıf olmaları; küfür sistemleriyle yönetilmelerinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı ordularımız, kaynaklarımız ve askerlerimiz küffara karşı değil (liderler tarafından) emperyalistlerin gösterdiği yöne doğru (yani bize karşı) kullanılmaktadır.

Ümmet Hilafeti ikame etmelidir. Böylelikle; ümmet birleşir, hain liderlerden kurtulur ve emperyalist saldırılara karşı korunabilir.

Hizb-ut Tahrir

Pakistan sözcüsü

 25-01-2003

Yukarı