Hizb-ut Tahrir.org Hizb-ut Tahrir.info Al-Ummah.org
Türkiye Vilâyeti Medya Bürosu

Allah, sizlerden iman edip salih amel işleyenleri, kendilerinden öncekileri yeryüzünde Halife kıldığı gibi onları da yeryüzünde Halife kılacağını, onlar için seçtiği dinlerini yeryüzünde hakim kılacağını, (geçirdikleri) bu korku durumlarını güvene çevireceğini vaâdetti. Zira onlar yalnız Bana ibadet eder ve hiçbir şeyi Bana ortak koşmazlar. Her kim de bundan sonra inkâr ederse işte onlar fasıkların ta kendileridir. [Nur 55] 

Başbakan Erdoğan, 13 yaşındaki Filistinli Îmân’ın Katilleri Yahudi Lobisiyle Görüştü

5 Ekim tarihinde Ğazze Şeridi’nin güneyindeki Refah Mülteci Kampı’nda şehîd edilen 13 yaşındaki Îmân el-Hams’ın ajanslara geçen görüntüleri Müslim gayri Müslim insanlığını unutmayan herkesin kanını dondurdu. Küçük bedenine aldığı 20 kurşun yarasıyla oracıkta can veren İman’ın katilleri olan cani Yahudilerin temsilcileri bu katliamdan kısa bir süre sonra soluğu Türkiye de aldılar. 12 Ekim Çarşamba günü T.C. Başbakanı R. Tayyip Erdoğan’la görüşen Amerikan Musevi Komitesi Erdoğan’ın “Filistin-İsrail anlaşmazlığını çözebilecek siyasi bir lider” olduğunu söyledi. Erdoğan ise daha önce “dost acı söyler” diyerek hitap ettiği Yahudilere bu kez “psikolojik ve siyâsî alt yapı” için zaman gerektiğini bildirdi.

Şimdi soruyoruz;

Yahudi ve Hıristiyan kâfirlerden “cesaret” ödülleri almaya devam eden Erdoğan’ın şimdi de 13 yaşındaki kız çocuğu Îmân’ın ve binlerce Filistinli Müslüman’ın akan kanı kurumadan bu aşağılık Yahudilerle görüşmesi, onlarla el sıkışması zilletin bir göstergesi değil de nedir? Erdoğan, insanlığını kaybetmemiş herkesin midesini bulandıran bu aşağılık Yahudilerle görüşmeyi, onların kanlı elleriyle tokalaşmayı vicdanının neresine sığdırdı?

Ve kendisine buradan sesleniyoruz;

Eğer dininizde samimi iseniz sizden yerine getirmenizi istediğimiz iki talebimiz var;

1. Yahudilere ve Hıristiyanlara göstermiş olduğunuz yakın ilginin az bir kısmını Müslüman halka gösterin ve onların gerçek ihtiyaçlarını öğrenmek için bu halkın içinde yaşayıp onların problemlerini ve çözüm yollarını yakından bilen Hizb-ut Tahrir Medya Bürosu ile görüşün.

2. Sömürgeci Kafirlere göstermiş olduğunuz sadakatin az bir kısmını Allah’a ve Rasulü’ne gösterin. Ve derhal Hilafet’i ilan edin.

Hilâfet’i ilan edin ki; izzet ve şereften mahrum yaşamaktan artık kurtulun.

Hilâfet’i ilan edin ki; bir buçuk Milyar Müslümanın teveccühüne, Allah ve Rasulü’nün hoşnutluğuna mazhar olun.

Unutmayın ki, bu talepleri karşılayacak cesaret; kafirlerin verdiği ödüllerde değil, Allah’a olan îmanınızda saklıdır.

 

 HİZB-UT TAHRİR
 Türkiye Vilâyeti
 Medya Bürosu
H. 29 Şa'bân 1425
M. 13 Ekim 2004

| ANASAYFA | BEYANLAR | KİTAPLAR | YENİ SAYI |